Wydarzenia

Kongres LSO: Eucharystia-sakrament miłości

Tegoroczny Kongres Służby Liturgicznej odbył się w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w  Poznaniu i trwał prawie tydzień (19-24 sierpnia 2019 roku). Przebiegał pod hasłem: Eucharystia - sakrament miłości. Ten lejtmotyw n... Czytaj więcej »

Góra Tabor 2019

W dniach 24-28 czerwca 2019 w malowniczo położonym Mórkowie, gdzie mieści się dom nowicjatu naszego zgromadzenia zak... Czytaj więcej »

Spotkanie formacyjne lektorów

W ramach rocznego programu formacji LSO na parafiach kilka razy w ciągu roku duszpasterskiego organizowany jest przez duszpasterstwo powołań i koordynatora LSO ks. Marka Nikla SChr cykl spotkań formacyjnych dla służby lit... Czytaj więcej »

Góra Tabor 2018

Nie siła, nie moc, ale Duch (Za 4,6) pod takim hasłem przebiegała w pierwszym tygodniu wakacji (25-29 czerwca 2018 roku) Góra Tabor – Spotk... Czytaj więcej »

Olimpiada LSO

W sobotę, 21 kwietnia 2018 roku, w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie odbyła się czwarta edycja Olimpiady Liturgiczno-Sportowej.

Udział w niej wzięli przedstawiciele jedenastu parafii, w któ... Czytaj więcej »

Plan pracy na rok 2017/2018

Jest już plan pracy całorocznej, tzn. samych wydarzeń. 
Poza tym codzienna posługa z młodymi i dla młodych, LSO, rodzicami i kandydatami do zgromadzenia, czyli jednym słowem FORMACJA.

Zapraszamy
Wybierz coś dla siebie. aktua... Czytaj więcej »

"KIm jestem?" - wielkopostne skupienie dla młodzieży

„Kim jestem?” – pod takim tytułem w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu odbyły się w dniach 16-18 marca rekolekcje wielkopostne dla młodzieży męskiej.
Całe przedsięwzięcie zorganizowali i konferencje wygłosil... Czytaj więcej »

NCYC - spotkanie katolickiej młodzieży z USA

Co dwa lata w Indianapolis odbywa się spotkanie młodzieży katolickiej ze Stanach Zjednoczonych, w skrócie nazywane NCYC. W tym roku był to już trzynasty zjazd i trwał od 16 do 19 listopada. Przebiegał pod hasłem Calle... Czytaj więcej »

jestem mężczyzną...

W dniach 27-28 października w parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie odbyły się dni skupienia dla chłopców pod hasłem "Jestem mężczyzną...".
W zajęciach wzięło udział 19 chłopców z parafii w Pyrzycach (św. Ottona), Do... Czytaj więcej »

14. Góra Tabor

W pierwszym tygodniu wakacji odbyło się Spotkanie Młodzieży Chrystusa Góra Tabor. Tegoroczne hasło było kontynuacją poprzednich spotkań i brzmiało: Pójdź za Mną! To już czternasty zlot młodych, by wspólnie się modlić, poznawać, a n... Czytaj więcej »

Dawid i Goliat

Wraz ze wspólnotą nowicjacką rozpoczęliśmy nasze skupienie adoracją Najświętszego Sakramentu w piątek wieczorem. Chcieliśmy w pełni zawierzyć ten czas Jezusowi, by On działał.
Napiętego planu dnia doświadczyliśmy w sobotę. Nie za... Czytaj więcej »

Kolejny plan pracy duszpasterstwa powołań

Prezentujemy plan spotkań na cały rok duszpasterski. Zapraszam. Szczegóły z poszczególnymi wydarzeniami będą się ukazywać sukcesywnie na stronie.polecam naszą stronę z aktualnościami na  Facebook'u Czytaj więcej »

Kongres Służby Liturgicznej

Jak podpowiada nam List Okólny o przygotowaniu i obchodzeniu Świąt Paschalnych wydany przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Triduum Paschalne jest to „jednolity, zwarty czas”, będący w ca... Czytaj więcej »

Podsumowanie zjazdu kandydatów

Zwieńczeniem całorocznej modlitwy, przez wstawiennictwo świętych patronów naszej ojczyzny, w intencji nowych powołań zakonnych i kapłańskich do naszego Towarzystwa, był zjazd kandydatów. W dwóch terminach aplikowali się zarówno chętni ... Czytaj więcej »

I zjazd kandydatów

Pierwszy w tym roku zjazd kandydatów miał miejsce 5 lipca. Przyjechali głównie ci, którzy maturę mają już za sobą, ponieważ tego dnia miało miejsce również rozdanie świadectw maturalnych. 
Rektor ks. Andrzej Łysy SChr, po zasi... Czytaj więcej »

Podążaj JEGO śladami

Podążaj Jego śladami, to temat zakończonego w niedzielę (12.06.2016)  skupienia dla młodzieży męskiej, które odbywało się w Dom... Czytaj więcej »

Skupienie z lektorami na Białorusi

Długi majowy weekend na Białorusi wykorzystali duszpasterze pracujący na Białorusi, ks. Oleg Szpieć, ks. Włodzimierz Maruszewski i ks. Andrzej Szoda, i zorganizowal... Czytaj więcej »

Wykonaj pierwszy ruch

Kwietniowe skupienie dla młodzieży męskiej (tym razem starszej) rozpoczęło się 8 kwietnia i trwało do niedzieli.  Uczestnicy przyjechali z Bogatyni, Opalenicy i Pyrzyc. Mogliśmy ich gościć w Domu Głównym dzięk... Czytaj więcej »

Skupienie dla lektorów

Po udanym przedsięwzięciu, które miało miejsce pod koniec zeszłego roku, Dniu Skupienia dla ministrantów w Chociwlu, czas na formację starszych członków służby liturgicznej. Grupa duszpasterzy Pomorzu Zachodnim, z p... Czytaj więcej »

Studenckie rekolekcje w ciszy

W ostatnim czasie powstała bardzo ciekawa inicjatywa, skierowana do studentów - to Studenckie rekolekcje w ciszy. Jej pomysłodawcą jest, pracujący w jednej z niemieckich parafii, w Bochum, ks. Marek Ciesiels... Czytaj więcej »

Wielkopostny Dzień Skupienia

Pod hasłem Dwie zdrady, jedno miłosierdzie odbywał się w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego tegoroczny Wielkopostny Dzień Skupienia dla młodzieży męskiej. Od piątku 19 lutego, aż do niedzieli ucze... Czytaj więcej »

Adwentowe Rekolekcje Młodych w Ziębicach

W dniach 4-6 grudnia w ziębickim klasztorze chrystusowców odbyły się Adwentowe Rekolekcje Młodych pod hasłem: "Siedmiu wspaniałych i Pastuch... Czytaj więcej »

Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza 2015

Chrzest – brama i początek wiary, to temat tegorocznego, jedenastego już Kongresu Liturgicznej Służby Ołtarza, który miał miejsce od 25 do... Czytaj więcej »

Pielgrzymka "17" do Częstochowy

Tradycyjnie już 6 sierpnia wyruszyła z Warszawy Warszawska Akademicka Piesza Pielgrzymka Grup „17”, a w niej nasza grupa „Czarna” prowadz... Czytaj więcej »

Zakończenie rekrutacji

Choć nie można powiedzieć do końca, że rekrutacja do naszej wspólnoty się zakończyła, bowiem nie blokujemy Bogu możliwości działania, to jesteśmy już po dwóch zjazdach kandydatów.
Odpowiedzialny za przyjęcie do Towarzystwa, ks. An... Czytaj więcej »

Rekolekcje RCS

W dniach od 31 lipca do 15 sierpnia w domu rekolekcyjnym „Arka” w Gródku nad Dunajcem odbyły się dwie serie rekolekcji Ruchu Czystych Serc, ... Czytaj więcej »

Lipcowy zjazd kandydatów

Pierwszy etap zjazdu kandydatów do Towarzystwa zakończony,Rektor przyjął 7 kandydatów. Pięciu na kleryków i dwóch na braci.  Kandydaci pochodzą ze Stargardu Szczec., Szczecina, Olsztyna, Dzierżoniowa, Leszna, Raciborza, Starego Sącza.... Czytaj więcej »

Góra Tabor

tam anioły spędzają wakacje…

Czytaj więcej »

Ekstremalne rekolekcje powołaniowe

Zupełnie w niestandardowy sposób odbyły się majowe dni skupienia (22-24 maja). Ci, którym wydawało się, że życie wiarą jest banalne, że odkrywanie powołania to „pestka”… mogli się bardzo zdziwić.
Tak pokró... Czytaj więcej »

Nie uciekaj jak Jonasz

W ostatni weekend, 10-12 kwietnia, odbyło się skupienie dla młodzieży męskiej. Tym razem uczestnicy skupienia, zwierzając się, poważnie rozważają realizowanie powołania w naszej wspólnocie zakonnej. Tematem kwietni... Czytaj więcej »

Wiara bez iluzji - wielkopostne skupienie

W marianowskim klasztorze zebrało się niewielu młodzieńców. Aż trzech, ale nie ukrywam, że spotkanie było owocne, a do skupienia panowie podeszli bardzo profesjonalnie. Od 13-15 kwietnia rozważaliśmy metodą lectio divina trzy fragmenty Ewa... Czytaj więcej »

Duchowa Adopcja Powołanych

Rusza w naszym zakonie Duchowa Adopcja Powołanych 
modlić się będziemy przez wstawiennictwo wspaniałego kapłana ks. Jerzego, aby nie zabrakło braci

 i kapłanów na polsk... Czytaj więcej »

Serce słuchające

W czasie adwentu (5-7 grudnia) idąc za wzorem Maryi, Panny Cierpliwie Słuchającej, kilku chłopców, między innymi ze Szczecina, Płotów, Pyrzyc, Wągrowca podjęło się w miniony weekend w domu poznańskim „zasłuchania” w słowo z Ewangel... Czytaj więcej »

Czas decyzji

Jest wręcz niemożliwe ukazanie wszystkich aspektów związanych z procesem podejmowania decyzji. Na ile można poznać choć kilka z nich, wiedzą sami uczestnicy kolejnego skupi... Czytaj więcej »

Lectio divina na dobry początek...

Na dobry początek… , to nie tylko tytuł październikowego skupienia dla lektorów i studentów, ale również przesłanie dla każdego we wspólnocie uczniów Chrystusa. Sięgnęliśmy w rozważaniach do podręcz... Czytaj więcej »

82 rocznica powstania Towarzystwa Chrystusowego

8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, kard. August Hlond podpisuje dekret powołujący do istnienia Towarzystwo Chrystusowe dla Wychodźców. To początek nowej wspólnoty zakonnej, do dziś posługującej naszym rodakom poza... Czytaj więcej »

Nowi kandydaci już w nowicjacie

20 sierpnia do nowicjatu zjechało czterech kandydatów, którzy po okresie aspirandatu zostaną przyjęci do nowicjatu naszego zgromadzenia.Niech dobry Pasterz ich prowadzi+ Czytaj więcej »

Zjazd kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego

Spotkania dla kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego w roku 2014 odbędą się 1 lipca (wtorek) i 1 sierpnia (piątek) w Seminarium Duchownym przy ul. Panny Marii 4 w Poznaniu.
Czytaj więcej »

Duchowa Adopcja Powołań

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczęliśmy akcję tzw. duchowej adopcji powołań, czyli codziennej modlitwy w intencji Bogu wiadomej osoby, która rozważa wstąpienie do Towarzystwa Chrystusowego w tym roku. D... Czytaj więcej »

Nowy numer telefonu duszpasterstwa powołań

W związku ze zmianą duszpasterza powołań 1 września przestały być aktualne dotychczas używane numery telefonów. Nowy numer telefonu jest następujący: 784025318. Wszystkich zainteresowanych kontaktem z duszpasterzem powołań proszę... Czytaj więcej »

KONGRES LSO: 26-31 sierpnia 2013r.

W ostatnim tygodniu wakacji 26-31 sierpnia 2013 r. odbył się w seminarium Chrystusowców KONGRES LSO. Choć uczestników nie było wielu, to nie ma wątpliwości, że byli to najlepsi ministranci i lektorzy z parafii księży chrystusowców p... Czytaj więcej »

Zmiana Duszpasterza Powołań Chrystusowców

W latach 2009-2013 pełniliśmy funkcje duszpasterzy powołań chrystusowców. Z woli przełożonych zakonnych funkcję tę od 1 września 2013 r. obejmie nasz współbrat ks. Marcin Sęk SChr, do niedawna posługujący w Kazachstanie. Bogu, naszym p... Czytaj więcej »

8 000 osób modli się o powołania do CHRYSTUSOWCÓW

Już blisko 8 tys. osób zapisało się i zadeklarowało swoją modlitwę w intencji powołań do Towarzystwa Chrystusowego. Tylko przez kończące się wakacje do Wielkiej Księgi modlących się o powołania do Towarzystwa Chrystusowego wpisa... Czytaj więcej »

Początek nowicjatu chrystusowców 2013/2014

Jak co roku 20 sierpnia w Mórkowie, gdzie znajduje się nasz nowicjat jest "gorąco". Trwa wyczekiwanie, bowiem tego dnia na nową drogę życia, przygotowanie do kapłaństwa wkraczają młodzi, odważni mężczyźni. I tak było teraz. Mimo ... Czytaj więcej »

Warszawska pielgrzymka piesza na Jasną Górę (17-tka Czarna)

W dniach 6-14 sierpnia 2013 r. z Warszawy wyruszyła pielgrzymka piesza na Jasną Górę - grupy 17 akademickie. Wśród nich - grupę CZARNĄ - prowadzili księża Chrystusowcy. Swoiste rekolekcje w drodze w gr. 17 Czarnej odbywało 180 osób, któr... Czytaj więcej »

Zjazd kandydatów do CHRYSTUSOWCÓW, termin II

5 sierpnia 2013 r. od rana uczestniczyli w rozmowach kwalifikacyjnych, które poprzedziła wspólna modlitwa... Wspólny też był cel przybycia owych młodych mężczyzn do naszego seminarium w Poznaniu: chcą zostać kapłanami! Bogu dzięki,... Czytaj więcej »

Zjazd kandydatów do CHRYSTUSOWCÓW, termin I

9 lipca b.r. dokonał się cud w życiu kilku młodzieńców... Pociągnięci Bożą miłością powiedzieli JEMU: TAK! Pamiętali, że Bogu się nie odmawia... Pamiętaj o naszych kandydatach w modlitwie a szczególnie za tych, którzy boją s... Czytaj więcej »

Dlaczego zostałem księdzem? cz. II

Jest już kolejna płyta audio CD w cyklu: "O powołaniu na serio". Obecne CD, to druga część świadectw kapłanów o ich powołaniu. Mówią o tajemnicy swojego życia: ks. Kamil Żyłczyński SChr, ks. Paweł Jasina SChr, ks. Krzysztof San... Czytaj więcej »

Góra Tabor; Spotkanie Młodzieży Chrystusa

Tacy sami - ale poprzemieniani... To nie był normalny początek wakacji, ani zwyczajne ... Czytaj więcej »

Concordia, Spotkanie Młodzieży Polonijnej, 23 czerwca 2013 r.

W sobotę, 22 czerwca, w ośrodku Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech „Concordia” (Herdorf-Dermbach) odbyło się już XI Polonijne Spotkanie Młodych, gromadzące kilka tysięcy osób (w różnym wieku), pragnących przeżyć wspóln... Czytaj więcej »

Dlaczego zostałem księdzem? cz. I

+ Bogu dzięki niech będą! Pojawiła się kolejna płyta CD w cyklu "O POWOŁANIU NA SERIO", tym razem to I część świadectw kapłanów chrystusowców o ich drodze powołania. Fascynujące opowieści, które na pewno dodadzą otuchy i odwagi tym... Czytaj więcej »

Majówka RCS 2013

O czystości przedmałżeńskiej, wierze, miłości, młodości traktowały 3- dniowe rekolekcje RCS, tzw. MAJÓWKA, która odbyła się u progu maja w Domu zakonnym CHRYSTUSOWCÓW w Częstochowie:) BYŁO PIĘKNIE! Czytaj więcej »

Ponownie o powołaniu CHRYSTUSOWCY (Radio Jasna Góra)

Chrystusowcy znów na falach radia, albo na FALI:) Ponownie mówili o powołaniu, lecz inaczej nieco i w innej rozgłośni... w Radiu Jasna Góra! Mówili znani Ci duszpasterze, albo tacy, których musisz poznać: Ks. Kamil Żyłczyński SChr... Czytaj więcej »

CHRYSTUSOWCY o powołaniu w Radiu Watykańskim

Kilku kapłanów CHRYSTUSOWCÓW opowiadało o swoim powołaniu w audycji wyemitowanej w Radiu Watykańskim ( w niedzielę Dobrego Pasterza) a potem we wszystkich stacjach diecezjalnych a przygotowanej przez nasze duszpasterstwo powołań i Radio ... Czytaj więcej »

VI Skupienie powołaniowe dla młodzieży męskiej (Kolonia - Niemcy; 19-21 kwietnia 2013 r.)

By zatrzymać się i zapytać: „po co jest życie?” - przybyli do Kolonii młodzi chłopcy w różnych PMK w Niemczech. Już po raz VI zgromadziła ich chęć wspólnej modlitwy,... Czytaj więcej »

Skupienie powołaniowe w Częstochowie; 5-7 kwietnia 2013 r.

Wojciech, Adam i Wawrzyniec przybyli w dniach 5-7 kwietnia do naszego domu, aby tu na modlitwie zapytać Boga: Czego ode mnie oczekujesz Panie? Czytaj więcej »

Tydzień modlitw o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego 2013 r.

Rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne! W tych dniach szczególnie chcemy kierować nasze modlitwy do Boga o nowe powołania, o dobrych nowych pasterzy i o nowe powołania z pośród dziewcząt do zakonów żeński... Czytaj więcej »

Homilie o powołaniu (vol. 1)

Radość! Ukazała się pierwsza płyta z homiliami o powołaniu. Jest to zarazem druga CD w cyklu "O POWOŁANIU NA SERIO", który skierowany jest do młodego człowieka, by ten mógł z pomocą łaski Pana Boga właściwie odkryć to, co ON dla nieg... Czytaj więcej »

Wielkopostne dni skupienia, Seminarium, Poznań (15-17 lutego 2013 r.)

"Jestem wierzący, czy tylko tak się nazywam?" - takie i podobne pytania dotyczące wiary stawiali sobie uczestnicy Wielkopostnych Dni Skupienia organizowanych przez duszpasterzy powołań w naszym seminarium w Poznaniu... Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; Kraków; 9 lutego 2013 r.

CMC - kolejne Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię zgromadziło kilkadziesiąt młodych ludzi, którzy poprzez rozważanie Słowa Bożego, Adorację Najświętszego Sakramentu, konferencje, udział w Eucharystii polecali Bogu naszych brac... Czytaj więcej »

O POWOŁANIU NA SERIO

Rozpoczynamy wydawanie materiałów, multimediów traktujących o powołaniu i emigracji w cyklu: "O POWOŁANIU NA SERIO".
W serii powołaniowych płyt znalazły się:
1. Film DVD "Dajcie nam księdza"
w przygotowaniu są:Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; Szczecin-Zdroje; 8 grudnia 2012 r.

Ostatni raz w 2012 r. spotkaliśmy się na Czuwaniu za Polonię w Szczecinie-Zdrojach w dn. 8 XII. Trwając w adwentowym oczekiwaniu i czuwaniu rozważaliśmy temat pośpiechu, ciszy w życiu naszym i emigrantów, których tempo życia jest nie tylko... Czytaj więcej »

Nowy biuletyn "CHRYSTUSOWCY" - gotowy!

Tym razem piszemy o RADOŚCI! Jeśli nie mamy Twoich danych w naszej bazie korespondencji, to - jeśli chcesz - możemy przesłać Tobie ten, jak i archiwalne numery CHRYSTUSOWCÓW, pocztą. Napisz nam swoje dane a w krótkim czasie odezwiemy s... Czytaj więcej »

Adwentowe dni skupienia; 30 listopada - 2 grudnia 2012 r.

Jak co roku u progu czasu Adwentu spotkaliśmy się w naszym zakonnym seminarium ksiżęy chrystusowców na modlitwie. Tym razem grupa 30 chłopaków przybyła głównie z Pomorza Zachodniego, ale byli też młodzi gorliwi chłopcy z Władysławowa, ... Czytaj więcej »

Nowy biuletyn "CHRYSTUSOWCY" - gotowy!

Niebawem otrzymasz go pocztą! Jeśli nie mamy Twoich danych w naszej bazie korespondencji, to - jeśli chcesz - możemy przesłać Tobie ten, jak i archiwalne numery CHRYSTUSOWCÓW, pocztą. Napisz nam swoje dane a w krótkim czasie odezwiemy się i... Czytaj więcej »

Skupienie powołaniowe w Marianowie; 12-14 pażdziernika 2012 r.

"Czym tak właściwe jest powołanie? Czy je mam? A może się jednak mylę? Skąd mam wiedzieć, że to na pewno Boży głos?" Odpowiedzi na tak postawione i podobne pytania szukaliśmy podczas weekendowego skupienia powołaniowego w Marianow... Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; Szczecin-Zdroje; 6 października 2012 r.

Sobota, 6-go października 2012 r. Dzień, w którym za oknem panowała nieprzyjemna aura. Przejmujące zimno i nieustannie siąpiący z nieba deszcz nie odstraszył jednak młodych ludzi, którzy wraz ze swoimi... Czytaj więcej »

Wyróżnienie dla filmu o CHRYSTUSOWCACH "Dajcie nam księdza"

12 października 2012 odbył się w Akademii Polonijnej w
Częstochowie II POLONIJNY FESTIWAL MULTIMEDIÓW "Polskie Ojczyzny 2012"

Na Festiwal nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych<... Czytaj więcej »

Skupienie powołaniowe w Aachen, w Niemczech; 21-23 września 2012 r.

Piękna pogoda i urocze historyczne miejsce Aachen (dawniej Akwizgran) służyły modlitwie, refleksji na temat własnego życia, powołania, męskości, które podjęliśmy już 5 raz wraz z młodzieżą męską z PMK w Niemczech. Choć stanowiła n... Czytaj więcej »

Rok Wiary (11 pażdźiernika 2012 - 24 listopada 2013)

Dokładnie za miesiąc - 11 października 2012 rozpocznie się w całym Kościele katolickim Rok Wiary. Będzie on związany z 50. rocznicą otwarcia II Soboru Watykańskiego i zakończy się 24 listopada 2013, w uroczystość Chrystusa Króla. Czytaj więcej »

Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza 2012

Już po raz X w domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu (od 27 sierpnia do 1 września 2012 r. ) odbywał się Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza. Tematem wiodącym spotkania lektorów i ministrantów ... Czytaj więcej »

Rozpoczęli formację do kapłaństwa i życia zakonnego

Dziś 20 sierpnia, jak co roku, to dzień przyjazdu do domu nowicjackiego chrystusowców w Mórkowie koło Leszna kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. W tym roku przyjętych zostało 22 młodych ludzi, mężczyzn. Bogu chwała i cześć... Czytaj więcej »

I Nagroda za film: "Dajcie nam Księdza!"

Film powołaniowy „Dajcie nam księdza” zrealizowany dla Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w związku... Czytaj więcej »

Maraton Powołaniowy 2012

Maj to czas matur (powodzenia MATURZYŚCI!), czas I Komunii Świętych, czas także świeceń kapłańskich... To także piękny czas, by jeszcze mocniej prosić Pana Żniwa o nowe powołania! Módlcie się proszę z nami. W poniedziałek 7 maja s... Czytaj więcej »

Skupienie powołaniowe w Marianowie; 27-29 kwietnia 2012 r.

I znów spotkaliśmy się na modlitwie, rozmyślaniu w Marianowie. Podobnie jak jesienią 2011 r. nie było nas wielu, za to atmosfera była iście duchowa... Był czas na brewiarz, różaniec, adorację Najświętszego Sakramentu, Eucharystię oraz ... Czytaj więcej »

Skupienie powołaniowe w Schonstatt, w Niemczech; 20-22 kwietnia 2012 r.

Już po raz czwarty prowincja p.w. św. Józefa w Niemczech zorganizowała weekendowe skupienie powołaniowe dla młodzieży męskiej z Polskich Misji Katolickich prowadzonych przez chrystusowców. Skupienie odbywało s... Czytaj więcej »

Napisz świadectwo!

Szczęść Boże!  W dobie ataku na Kościół i księży chcemy stanąć w opozycji i pokazać, że kapłan jest potrzebny i wcale nie jest tak źle jak podają media. Tak, są nieraz słabe strony Kościoła, widoczne są upadki a może i zgor... Czytaj więcej »

Wielkopostne dni skupienia, 9-11 marca 2012 r.( Poznań - seminarium)

„Czy i wy chcecie odejść?” (J 6,68) – pod takim hasłem odbyły się (9-11 marca 2012 r.) Wielkopostne Dni Skupienia organizowane przez Duszpasterstwo Powołań Chrystusowców. Do Poznania, do Domu Głównego i seminar... Czytaj więcej »

Zimowe spotkania z Bogiem na nartach, Bukowina Tatrzańska.

W dniach od 23-27 stycznia oraz 20-24 lutego przebywaliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Zimowa pora i pogoda sprzyjały szusowaniu na nartach. Jednak nie narty a budowanie wspólnoty były najważniejsze. Budowaliśmy wspólnotę poprzez rozmowy, dzie... Czytaj więcej »

Film o chrystusowcach. Niebawem premiera!

Film, w którym pokazujemy w sposób nowoczesny naszą wspólnotę i misję jest już gotowy. Jeśli się uda, to jeszcze przed końcem roku znajdzie się na naszej stronie i w sieci a jeśli nie, to w pierwszych dniach 2012 roku nasza produkcja na p... Czytaj więcej »

Nowy biuletyn i materiały powołaniowe

Witaj! Jest już nowy, adwentowo-świąteczny numer naszego biuletynu "Chrystusowcy"! tym razem mówimy o ubóstwie. Warto poczytać! Jeśli chcesz go otrzymać, podobnie jak i inne nasze materiały powołaniowe, materiały o chrystusowcach, to napis... Czytaj więcej »

Nasi na "froncie"

Zakończył się już tydzień misyjny, ale wciąż trwać musi modlitwa za misjonarzy, misje a w tym także za chrystusowców.
- dziś jest nas blisko 500 na całym świecie
- posługujemy w ponad 20 krajach
- prowadzimy duszpasterstwo dla... Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; KRAKÓW; 15 października 2011r.

15 października w Krakowie, parafii Chrystusa Króla odbyło się kolejne "Czuwanie Młodzieży CHRYSTUSA za Polonię". Młodzież, podobnie jak tydzień wcześniej w Szczecinie-Zdrojach, modliła się za rodaków żyjących poza ojczyzną wspominaj... Czytaj więcej »

Jesienne Spotkania z Bogiem w Marianowie (zachodniopomorskie); 14-16 października 2011 r.

 "Nie ilość, ale jakość się liczy"... Te słowa stały się mottem naszego skupienia w Marianowie, gdzie byliśmy po raz pierwszy. Choć było nas kilku, to atmosfera była gorąca:) Towarzyszyła nam nie tylko piękna, jesienna pogoda, ale... Czytaj więcej »

Nowy biuletyn i materiały powołaniowe

Witaj! Jest już nowy, powakacyjny numer naszego biuletynu "Chrystusowcy"! Jeśli chcesz go otrzymać, podobnie jak i inne nasze materiały powołaniowe, materiały o chrystusowcach, to napisz do nas (e-mail: powolania@chrystusowcy.pl), podaj swó... Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; Szczecin-Zdroje; 8 października 2011 r.

Pierwszy raz w tym roku szkolnym (8 X 2011 r.) młodzież z parafii chrystusowców i placówek Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla na Pomorzu Zachodnim zgromadziła się w parafii p.w. Świętego ... Czytaj więcej »

Jesienne Spotkania z Bogiem w Schönstatt (Niemcy); 30 września - 2 października 2011 r.

Już po raz trzeci młodzież męska z PMK w Niemczech, prowadzonych przez księży chrystusowców spotkała się na weekendowych rekolekcjach powołaniowych (w dniach od 30 września do 2 października). 12 młodzieńców u  stóp Matki Bożej ... Czytaj więcej »

Rusza ostatni etap nagrań filmu o chrystusowcach

Wraz z ekipą telewizyjną "AURUM Film" wyruszamy na ostatnie zdjęcia do reklamowego filmu o chrystusowcach. Ostatnie nagrania zostaną wykonane wśród Polonii w Niemczech, Francji i Anglii. Prosimy o jedno ZDROWAŚ w intencji pomyślności nagrań... Czytaj więcej »

Ponad 3000 osób modlących się o powołania do chrystusowców! DZIĘKUJEMY!

Przed rokiem, w ramach tzw. "maratonu powołaniowego" wprowadzona została Księga Modlących się o powołania do Towarzystwa Chrystusowego.  W ciągu dwóch maratonów do księgi wpisało się łącznie ponad 1000 osób, co było naszą... Czytaj więcej »

Spotkania z Bogiem pod żaglami, 29 sierpnia-2 września (Władysławowo-Jastarnia)

W dniach od 29 sierpnia - 2 września 2011 r. w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie odbyły się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej. Ćwiczenia duchowe połączone z wakacyjną rekreacją pod... Czytaj więcej »

Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza; 22-27 sierpnia 2011 r. (Poznań)

"Eucharystia - Sakrament Obecności", pod takim hasłem odbył się w ostatnich dniach wakacji w naszym seminarium duchownym w Poznaniu IX Kongres LSO. Tegoroczny Kongres zgromadził ponad 60 ministrantów i lektorów z różnych miejscowości i para... Czytaj więcej »

Zjazd nowych kandydatów do chrystusowców; 20 sierpnia 2011 r.

Zaczął się kolejny NOWICJAT! 20 sierpnia 2011 r. progi domu nowicjackiego chrystusowców w Mórkowie przekroczyli nowi kandydaci, którzy przybyli, aby rozpocząć nowe, głębokie życie z Bogiem, by rozpocząć drogę ku kapłaństwu, ku zako... Czytaj więcej »

300. warszawska pielgrzymka piesza na Jasną Górę; 6-14 sierpnia

W dniach 6-14 sierpnia 2011 r. już po raz 300. do Matki Bożej na Jasnej Górze pielgrzymowali studenci. Jedną z warszawskich grup 17 (CZARNĄ) prowadzili, jak co roku, księża chrystusowcy:) Czytaj więcej »

II Zjazd kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego; 11 sierpnia (Poznań)

11 sierpnia 2011 r. odbył się II zjazd kandydatów do naszego zgromadzenia zakonnego. Cieszymy się, że Pan Bóg wciąż błogosławi naszej rodzinie zakonnej obdarzając ją nowymi powołaniami! Jemu chwała! Pamiętajmy w modlitwie o tych młody... Czytaj więcej »

Rekolekcje "Ruchu Czystych Serc"; 25 lipca - 2 sierpnia (Gródek n. Dunajcem)

W dniach od 25 VII – 2 VIII 2011r. w Gródku nad Dunajcem odbyły się 12 rekolekcje Ruchu Czystych Serc organizowane przez księży chrystusowców. Organizatorem głównym i... Czytaj więcej »

Wakacyjne spotkania z Bogiem; 18-22 lipca (Zakopane)

Tatry. To pasmo górskie nie raz już gościło naszą grupę. Zimą przyjeżdżamy tu na narty a latem wędrujemy wraz z innymi turystami wyznaczonymi szlakami. Jesteśmy tacy sami a jednak inni. Nie tylko podziwiamy piękno stworzenia, cuda natu... Czytaj więcej »

Zjazd kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego; 11 lipca (Poznań)

11 lipca odbył się zjazd kandydatów do naszego zgromadzenia. Młodzi mężczyźni, którzy przybyli na spotkanie, odbyli indywidualne rozmowy z Księdzem Rektorem naszego seminarium, Magistrem nowicjatu, promotorem powołań, psychologiem oraz lek... Czytaj więcej »

Góra Tabor 2011, IX Spotkanie Młodych Chrystusa we Władysławowie

W dniach 30 VI-3 VII 2011 r. we Władysławowie, nad samym morzem odbyło się IX spotkanie młodych GÓRA TABOR. Tegoroczne spotkanie, które zgromadziło blisko 300 licealistów i studentów z różnych stron Polski (m.in. Krakowa, Szczecina, Warsz... Czytaj więcej »

Film o chrystusowcach, część II

Tuż przed zakończeniem roku akademickiego rozpoczęły się kolejne zdjęcia do naszego filmu o chrystusowcach. Tym razem "bohaterami" obrazu o naszym zgromadzeniu byli sami alumni. Następne nagrania odbędą się we wrześniu. Czytaj więcej »

Jest już nowy biluletyn "CHRYSTUSOWCY"!

Wiatj! Jest już nowy, wakacyjny numer naszego biuletynu "Chrystusowcy"! Jeśli chcesz go otrzymać, podobnie jak i inne nasze materiały powołaniowe, materiały o chrystusowcach, to napisz do nas (e-mail: powolania@chrystusowcy.pl), podaj swój adr... Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; Trzęsacz

Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; KRAKÓW

11 czerwca 2011 roku w Krakowie odbyło się już V Czuwanie młodzieży Chrystusa w intencji polskich emigrantów w parafii p.w. Chrystusa Króla, gdzie pracują siostry misj... Czytaj więcej »

Lednica (Akcja Powołań w akcji:) i RCS)

4 czerwca 2011 r. na polach Lednickich podczas Ogólnopolskiego Spotkania Młodych promowaliśmy wśród młodzieży nasze zgromadzenie zakonne, wspólnotę księży i braci chrystusowców. Wiele rozmów, dziesiątki ulotek, obrazków rozdawan... Czytaj więcej »

Film o chrystusowcach

Wraz z  filmowcami związanymi z TVP rozpoczęliśmy nagrywanie filmu o naszej rodzinie zakonnej. Reżyseria: Michał Siegieda z TVP 1 "Wiadomości" oraz Anna Duda-Ziętek z TVP Lublin.Planowana publikacja, to koniec roku 2011r. Film jest elemen... Czytaj więcej »

Zakończył się "MARATON POWOŁANIOWY"

Całodniowa modlitwa o nowe powołania do Towarzystwa Chrystusowego (adoracja, nabożeństwa oraz Eucharystia pod przewodnictwem Wikariusza Generalnego ks. Krzysztofa Grzelaka), w którą zaangażowali się wszyscy alumni naszego seminarium wraz z... Czytaj więcej »

Rekolekcje "Ruchu Czystych Serc" w Trzęsaczu

W dniach 13-15 maja w Trzęsaczu nad Bałtykiem odbyły się rekolekcje dla młodych chcących swoje życie, zakochanie przeżyć w czystości.  Blisko 50 osób po raz kolejny zadeklarowało życie w przyjaźni z Bogiem. Konferencje, całonocna ... Czytaj więcej »

Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię; KRAKÓW

9 kwietnia 2011 r. w Krakowie, w parafii p.w. Chrystusa Króla miało miejsce kolejne "Czuwanie Młodych Chrystusa za Polonię". Kwietniowe czuwanie zgromadziło ponad 60 młodych osób pragnących modlić się za polaków żyjących na emigracji. Z ... Czytaj więcej »

Wielkopostne dni skupienia, Poznań - seminarium

"Musicie od siebie wymagać" - pod takim hasłem w dniach 25 - 27 marca odbyły się w naszym seminarium w Poznaniu Wielkopostne dni skupienia dla młodzieży męskiej. 27 chłopaków przybyłych z Wrocławia, Leszna, Szczecina, Stargardu Szczecińsk... Czytaj więcej »

Wielkopostne skupienie w Niemczech, Bochum 2011

Już po raz drugi wraz z księżmi z prowincji pw św. Józefa w Niemczech udało się zorganizować skupienie dla młodzieży męskiej rozeznającej powołanie. Na pierws... Czytaj więcej »

Zimowe spotkania z Bogiem na nartach, turnus II

W dniach od 14 do 18 lutego 2011 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyły się rekolekcje dla chłopców połączone z nauką jazdy na nartach. W Spotkaniu brało udział 10 chłopców w różnym wieku (od I klas gimnazjalnych po ostatnie klasy szk... Czytaj więcej »

Zimowe spotkania z Bogiem na nartach, turnus I

W dniach od 7-11 lutego 2011 r. w Bukowinie Tatrzańskiej przeżywaliśmy zimowe rekolekcje, czyli spotkanie z Bogiem na nartach. Jeden z uczestników spotkania powiedział: "W tym czasie pogłębialiśmy relacje z Bogiem i sobą nawzajem. Była oka... Czytaj więcej »

Adwentowe dni skupienia w seminarium, 2010 r.

„Nie było miejsca dla Ciebie” – pod takim hasłem w dniach 26-28 listopada 2010r. w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu zorganizowane zostały dla młodzieży męskiej, kolejne już Adwentowe dni sku... Czytaj więcej »

II Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię

W dniu 12 grudnia 2009 r. odbyło się w Szczecinie-Zdrojach już II Czuwanie młodzieży Chrystusa za Polskich Emigrantów organizowane przez Chrystusowców i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Czytaj więcej »

Wystawa multimedialna o Janie Pawle II

„Nie bójcie się młodości. Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi” - to tytuł wystawy, którą od 15 grudnia 2009 r. do 15 stycznia 2010 r.  można  było obejrzeć w Domu Generalnym Towarzystwa Chrystusowego.

... Czytaj więcej »

Adwentowe dni skupienia w seminarium

W dniach 4-6 grudnia 2009 r. do seminarium na adwentowe skupienie przybyło 24 chłopaków. Obecni w większości licealiści a także studenci mówili, że : "przyjechali do Poznania, by odpocząć, ale także zatrzymać się i zapytać co dalej.... Czytaj więcej »

Jesienne Spotkania z Bogiem w Zakopanem

06-08 listopada 2009 odbyły się Jesienne Spotkania z Bogiem w Zakopanem. W klimacie górskich krajobrazów i piękna dzieła stworzenia poszukiwaliśmy Boga i Jego obecności w naszym życiu. Czytaj więcej »

I Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polonię

W sobotę 24 października 2009 odbyło się Czuwanie Młodzieży Chrystusa za Polskich Emigrantów; W programie przewidziana została: Msza św, adoracja, konferencja, warsztaty, koncert zespołu Gospel ze Stargardu Szczecińskiego; okazja do... Czytaj więcej »

Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza, 2009

W dniach 7-12 września odbył się Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza. W roku Kapłańskim modliliśmy się za kapłanów, o nowe powołania i dziękowaliśmy Bogu za własne powołanie do życia i świętości w myśl hasła roku dusz... Czytaj więcej »

Panie, proszę Cię gorąco: wlej Twoje światło w moją duszę, a rozpoznam jasno drogę, którą chcesz mnie prowadzić, abym Ci służył tak, jak Ty tego pragniesz. Prowadź mnie drogą, którą mi wyznaczyłeś. Okaż mi Twoją wolę i daj mi siłę i moc, bym mógł wytrwale pójść za Tobą. Jeśli taka Twoja wola, bym jako kapłan lub brat zakonny służył Polakom na emigracji – poślij mnie! Amen.