To już 100. spotkanie SFM Emaus!

28 września 2023

Po raz setny spotkała się młodzież polonijna w Niemczech w ramach SFM Emaus w Haus Concordia. Byliśmy tam: Duszpasterz powołań naszego Zgromadzenia, Siostry Misjonarki dla Polonii z referatu powołaniowego s. Angelika Mrówka i s. Maria Damrath oraz Marta Przybyła. Mówiliśmy: homilie, świadectwa i konferencje. Było niezwykle: bardzo modlitewnie i uwielbieniowo, ale też integracyjnie i rozrywkowo, było dużo radości i świętowania – ponad 100 młodych ludzi na 100. spotkaniu. Dziękujemy Młodzieży za ich wspaniałe świadectwo wiary! Dziękujemy ks. Bogdanowi Renuszowi SChr za zaproszenie, organizację i czuwanie nad wszystkim!

Przy okazji, Duszpasterz powołań opowiedział młodzieży z Niemiec o SFM w Polsce i we Francji. Jest nadzieja, że już niedługo młodzież z różnych miejsc Europy zacznie się odwiedzać na spotkaniach SFM.

Zbliża się też 38. Jasnogórskie Czuwanie w intencji Polskiej Emigracji i jej Duszpasterzy – 20/21 października (piątek/sobota). Nie może zabraknąć tam młodzieży z SFM Emaus. Serdecznie zapraszamy!

Podczas spotkanie w Haus Concordia Duszpasterz powołań zapraszał także na kolejne rekolekcje rozeznawania drogi życiowej dla mężczyzn w Bochum (Dom Prowincjalny), które planowane są na weekend 10-12 listopada. Więcej informacji już wkrótce.