15-lecie Spotkań Formacyjnych Młodych EMAUS w Niemczech!

30 stycznia 2023

W weekend 20-22 stycznia 2023 r. odbyło się jubileuszowe Spotkanie Formacyjne Młodych EMAUS w Concordia Haus w Niemczech. Młodzież z polonijnych parafii prowadzonych przez Księży Chrystusowców spotyka się tam regularnie co ok. 6 tygodni już od 15 LAT! Ten niezwykły jubileusz był okazją do hucznego świętowania. Do Concordii przyjechało ponad 80 uczestników spotkań oraz pięciu księży. Jak zwykle był prowadzący spotkania od 15 lat, ks. Bogdan Renusz SChr oraz dwa filary SFM Emaus – ks. Andrzej Kołaczkowski SChr i ks. Przemysław Marek SChr. Każdy z nich wygłosił konferencję na temat jednego z elementów duchowości SFM Emaus: Eucharystii i życia sakramentalnego, Pisma św. oraz wspólnoty i towarzyszenia duchowego. Na świętowanie z Polski przyjechali też Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztof Olejnik SChr, który głosił homilie na wszystkich Mszach św. oraz duszpasterz powołań, który prowadził ostatnią z czterech konferencji – na temat świadczenia i apostolstwa młodych w dzisiejszym świecie.

Bardzo cieszymy się z tej rocznicy, gratulujemy Młodzieży, Prowadzącym i Wszystkim Zaangażowanym w to dzieło! Z tej grupy wywodzi się kilka naszych powołań, Księży Chrystusowców, obecnych diakonów i kleryków, są też powołania zakonne do żeńskich zgromadzeń oraz kilka wspaniałych par małżeńskich. Oni wszyscy co jakiś czas powracają na spotkania SFM Emaus. W tym roku szykują się też w Concordii Msze św. prymicyjne neoprezbiterów Chrystusowców, dk. Piotra Bibera i dk. Dominika Bieńka, którzy tam rozeznawali swoje powołanie. To wszystko zdrowe, widoczne i błogosławione owoce 15-letniej formacji młodzieży. Bogu niech będą dzięki!

Silna reprezentacja SFM Emaus wybiera się w tym roku na Spotkanie Góra Tabor 2023, które odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2023 r. w Mórkowie. To też będzie ważny jubileusz – 20-lecie Góry Tabor w Polsce! Łączymy się w naszych formacyjnych działaniach, czerpiemy z poszczególnych tradycji i doświadczeń. W przyszłości chcemy formować się razem, w różnych miejscach i krajach, ale jako Młodzież Chrystusa, którą duchowo opiekują się Księża Chrystusowcy. Alleluja i do pracy! 🙂

* * *

Wszystkie zdjęcia otrzymaliśmy od jednego z najbardziej zaangażowanych uczestników i współorganizatora SFM Emaus, Thomasa Wagnera, dziękujemy! XCVI (96) Spotkanie Formacyjne Mlodych „Emaus” Haus Concordia Herdorf – Dermbach 2023.01.21 Foto: Thomas Wagner www.meinphotograph.eu kontakt@meinphotograph.eu © 2023 Thomas Wagner Alle Rechte vorbehalten.