2021.09.11 – Turniej piłkarski Liturgicznej Służby w Chociwlu

11 września 2021

11 września w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu odbył się Turniej piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej na rozpoczęcie turnieju przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz Socha TChr – referent powołań. Słowa powitania skierował do zebranych proboszcz ks. Tadeusz Kłapkowski TChr. Ksiądz Referent przekazał wszystkim zgromadzonym serdeczne pozdrowienia ks. Krzysztofa Olejnika – Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Spotkanie na hali rozpoczęło się o godzinie 10.30 od powitania przez organizatora ks. Chrisa Czaplę TChr oraz słowa skierowanego przez burmistrza Chociwla Pana Stanisława Szymczaka.

Następnie sędzia Pan Jarosław Jaszczuk przypomniał wszystkim zawodnikom obowiązujące zasady. Przy stoliku komentatorskim zasiedli Panowie Janusz Borys i Waldemar Ślusarczyk.

W turnieju wzięli udział ministranci i lektorzy z 4-8 klasy szkoły podstawowej wspomagani przez swoich starszych kolegów. Reprezentację wystawiły parafie: Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, św. Józefa w Stargardzie, św. Ottona w Pyrzycach, Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach, św. Michała Archanioła w Dobrzanach, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie, św. Jadwigi Królowej w Poznaniu oraz św. Józefa w Ińsku.

Zwycięzcami turnieju zostali ministranci i lektorzy z Pyrzyc. Drugie miejsce zajęła Liturgiczna Służba Ołtarza z Ińska, a na ostatnim stopniu podium stanęła LSO z Chociwla.

Na sam koniec zwycięzcy próbowali swoich sił mierząc się z drużyną księży chrystusowców. Ostatecznie pojedynek zwyciężyli duszpasterze. Puchar najlepszego zawodnika przyznano Mateuszowi Szol z Pyrzyc. Najlepszym bramkarzem spotkania został Aleksander Gorzka z Goleniowa.

Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatora ks. Chrisa Czapli, parafian z Chociwla oraz Pana Daniela Wieczorkiewicza. Patronat nad spotkaniem objął: Narodowy Dzień Sportu, Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu oraz Burmistrz Chociwla.

Króluj nam Chryste!