2022.03.10-13 – Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży męskiej

13 marca 2022
2022.03.10-13 – Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży męskiej
Króluj nam Chryste!
W dniach 11-13 marca w Domu Głównym w Poznaniu odbyły się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży męskiej. Spotkanie przeprowadził Referat Powołań z pomocą ks. Przemysława Syguły TChr. W przeprowadzenie rekolekcji zaangażowali się klerycy naszego seminarium: kl. Dominik Bieniek, kl. Wiktor Stankiewicz oraz kl. Grzegorz Grabowski.
Tematem przewodnim była modlitwa i jej rola w codziennym życiu. W rekolekcjach wzięło udział 13 ministrantów, lektorów i chłopców, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania pochodzących z parafii pw. Św. Józefa w Stargardzie.
Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wieczorem Drogą Krzyżową w naszym. Sobota upłynęła na konferencjach i warsztatach, wspólnych modlitwach i wieczornej rekreacji. Uczestnicy wzięli również w porannej Mszy Świętej razem z naszym Seminarium. Całość rekolekcji zwieńczyła uroczysta niedzielna Eucharystia w kaplicy seminaryjnej, w której chłopcy wzięli czynny udział. Po obiedzie rekolektanci pełni Ducha Świętego udali się w drogę powrotną do swoich domów.