Byliśmy w Radiu Maryja i TV Trwam!

13 marca 2024

Program i audycja odbyły się na żywo w piątek, 8 marca. Najpierw o godz. 18.15 w programie telewizyjnym „Westerplatte młodych” uczestniczyli nasi Wolontariusze SFM Góra Tabor: Patryk Bujwid (Stargard), Joanna Hofman (Szczecin), Krzysztof Sikora (Pyrzyce) i Agnieszka Ossolińska (Chociwel). Rozmawiali z prowadzącymi program studentami Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o tym, czy Bóg jest dziś potrzebny młodym ludziom, o formacji młodzieży i Spotkaniach Formacyjnych Młodych, które organizujemy.

W studiu TV Trwam stawiliśmy się wszyscy – w dziesięć osób, ale formuła programu pozwoliła tylko na obecność wybranej reprezentacji. Natomiast podczas audycji na żywo „Czas wzrastania” od godz. 21.30 w Radiu Maryja mogliśmy uczestniczyć całą obecną na wyjeździe ekipą wolontariuszy Góry Tabor: w tym wymieni już powyżej celebryci telewizyjni :), do tego Oskar Sarba, Oliwier Szewczyk i Natalia Czaboćko (wszyscy z Pyrzyc), Patryk Lis (Stargard) i Mikołaj Ulewicz (Dobrzany) oraz ks. Sebastian, duszpasterz powołań, organizator SFM Góra Tabor w Mórkowie i Klępinie. W Radiu w rozmowie poruszyliśmy wiele młodzieżowych tematów: o kapłanach, formacji duchowej, Kościele i Spotkaniach Formacyjnych Młodych, które prowadzą Księża Chrystusowcy w Niemczech, Francji i w Polsce.

Przez telefon łączyły się z nami Patrycja Brzuchacz z parafii Księży Chrystusowców w Aulnay-sous-Bois k. Paryża, współorganizatorka SFM Kana oraz Michelle Nozinski z naszej polonijnej PMK Bochum w Niemczech, wieloletnia uczestniczka SFM Emaus w Haus Concordia w Niemczech. Dzwonili do nas też z Nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego z Mórkowa (miejsce organizacji letniego finału SFM Góry Tabor): ks. Magister Nowicjatu Paweł Jasina SChr i nowicjusz Leon Polok, który pochodzi z PMK Kolonia, a swoje powołanie zakonne i kapłańskie rozeznał podczas kilku lat wyjazdów na SFM Emaus. Zawdzięczamy im wiele ważnych spostrzeżeń i piękne świadectwo duchowej formacji.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom programu i audycji za obecność, wypowiedzi, świadectwo wiary i zaangażowanie. Dziękuję też Ojcom Redemptorystom z Torunia – a szczególnie o. Grzegorzowi Wosiowi CSsR – za możliwość uczestnictwa, wspaniałe przyjęcie i oprowadzenie po zapleczu Radia i Telewizji. Bardzo dziękujemy też Chrystusowcowi w Radiu Maryja, ks. Mariuszowi Sokołowskiemu SChr, który nas wspierał, doglądał i prowadził na każdym etapie naszej medialnej podróży, także podczas Mszy Świętych czy zwiedzania Torunia. Wszystkim serdecznie Bóg zapłać!

Nasza medialna eskapada, a szczególnie radiowa audycja, pełna bardzo ważnych spostrzeżeń młodych ludzi oraz mocno osadzona w naszym stylu formacyjnym SFM – bardzo jasno pokazuje, że warto, trzeba i dobrze jest być blisko młodych i razem robić wiele dobrych, Bożych rzeczy. Bo jest z kim i dla kogo :).

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Maryja „Czas wzrastania” z 8 marca 2024 r. – całość dostępna pod tym linkiem