Kalendarium powołaniowe – ustalenia ze Zjazdu Księży Wikarych

29 listopada 2023

Podczas Formacyjnego Zjazdu Księży Wikarych, pracujących w polskich parafiach Towarzystwa Chrystusowego, który odbył się w dniach 15-16 listopada w Domu Głównym w Poznaniu – miało miejsce też spotkanie z duszpasterzem powołań na temat aktualnych i planowanych wydarzeń powołaniowych w Polsce. Wspólnie udało się ustalić kilka ważnych terminów i omówić sprawy współpracy do końca roku duszpasterskiego 2023/2024. Na dzień dzisiejszy można podać kilka podstawowych ustaleń:
1-3 grudnia 2023 POZNAŃ, Adwentowe Dni Rozeznawania
1-3 marca 2024 POZNAŃ, Wielkopostne Dni Rozeznawania
27 kwietnia 2024 SARBIA, Olimpiada LSO
24-28 czerwca 2024, MÓRKOWO, SFM Góra Tabor FINAŁ
19-23 sierpnia 2024, POZNAŃ, Kongres LSO z kursami ceremoniarskim i lektorskim

Cały czas można zgłaszać się na indywidualne rekolekcje rozeznawania drogi życiowej, które duszpasterz powołań prowadzi w Poznaniu w terminach dogodnych dla zainteresowanego. Już niedługo podane zostaną także terminy przyszłorocznych rozmów dla kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego.

Wkrótce też zaproponujemy (na plakatach i w ogłoszeniach parafialnych) wspólną akcję modlitewną duchownych i wiernych z naszych parafii dla wsparcia powołań kapłańskich i zakonnych do naszego Zgromadzenia.

Bardzo serdecznie dziękuję Księżom Chrystusowcom, Proboszczom i Wikarym – za wspaniałą współpracę, otwartość i zaangażowanie w działania powołaniowe!