Maraton i Rekolekcje Akademickie w Sercu NSPJ Szczecin

21 października 2022

Kolejny etap maratonu powołaniowego miał miejsce od piątku do niedzieli, 14-16 października w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Spotkania z LSO i młodzieżą akademicką, homilie na wszystkich niedzielnych Mszach św., a wieczorem w niedzielę rozpoczęła się kolejna bardzo szczególna akcja (16-19 października) – Rekolekcje Akademickie NA START, czyli „na dobry początek”, które w tym roku poprowadził duszpasterz powołań.

Podczas zmagań rekolekcyjnych, codziennie spotykaliśmy się na różańcu, Adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii z konferencją. A potem – spotkanie w kawiarence, która pięknie odżyła! W poniedziałek mieliśmy też nabożeństwo pokutne ze spowiedzią do skutku, a w środę uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, które prowadził Rekolekcjonista ze Scholą „20-tką”. Nie wiemy, jakie owoce przyniosły rekolekcje – jeden Pan Bóg wie 🙂 – ale w czwartek wieczorem odbyła się w kawiarence pierwsza taneczna impreza integracyjna, która zgromadziła całkiem okazały tłum uczestników! 🙂

Bardzo dziękuję ks. Marcinowi Stefanikowi, duszpasterzowi akademickiemu, który zaprosił powołaniowca do tego odpowiedzialnego zadania oraz ks. Damianowi, którego nie zabrakło :). Z wielką radością trzeba powiedzieć, że z dnia na dzień pojawiali się na rekolekcjach coraz to nowi uczestnicy, zasilając też szeregi duszpasterstwa akademickiego ODA w Sercu. Natomiast w przyszłą środę, 26 października, Mszą św. akademicką o godz. 20.00, a potem spotkaniem w kawiarence wznowimy działalność duszpasterstwa mężczyzn! Grupa Męska+ spotykać się będzie regularnie, każdy jest mile widziany, ekipę prowadzić będzie duszpasterz powołań.