Marcowe Spotkania Formacyjne Młodych

27 lutego 2024

Już w marcu kolejne Spotkania Formacyjne Młodych w Niemczech, we Francji i w Polsce. Nasza młodzież najpierw spotka się w Haus Concordia w dniach 1-3 marca. Będzie to spotkanie szczególne, międzynarodowe, ponieważ na SFM Emaus wybiera się przedstawicielstwo SFM Góra Tabor w postaci młodzieży z Dobrzan. Nie będzie to tylko jednorazowe wydarzenie, bo i w kwietniu polska młodzież SFM z Pyrzyc przyjedzie do Concordii.

Potem, w połowie marca dwa spotkania SFM w tym samym czasie: w dniach 15-17 marca w La Ferté-sous-Jouarre koło Paryża zbierze się młodzież polonijna z Francji (SFM Kana); a w dniach 15-16 marca w Myśliborzu po raz kolejny spotka się młodzież SFM z naszych parafii na Pomorzu Zachodnim. Spotkania będą miały charakter wielkopostny – w programach nie zabraknie Drogi Krzyżowej i okolicznościowych konferencji. SFM Kana tym razem poprowadzą (jak zawsze) ks. Witalij Melnyk SChr i ks. Maksymilian Ślusarczyk SChr oraz ks. Krzysztof Kicka SChr, proboszcz polskiej parafii z Amsterdamu.

Już niedługo o Spotkaniach Formacyjnych Młodych z całej Europy usłyszy cały świat, ponieważ wolontariusze SFM Góry Tabor z ks. Sebastianem, w piątek dnia 8 marca gościć będą w programie TV Trwam „Westerplatte młodych” oraz w „Czasie wzrastania” w Radiu Maryja. Obie audycje tego samego dnia – w telewizji od 18.15-18.55, a w radiu o 21.30 do 23.45. Temat programów jest bardzo młodzieżowy: po co młodym Pan Bóg? Rozmawiać będziemy o formacji młodych na przykładzie naszej wspaniałej młodzieży SFM z całej Europy.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się na spotkania – jeszcze trwają zapisy. Zapraszamy też do oglądania i słuchania audycji.