Marcowe Wielkopostne SFM Góra Tabor w Myśliborzu

20 marca 2024

W dniach 15-16 marca odbyło się wielkopostne spotkanie formacyjne polskiej młodzieży z parafii Księży Chrystusowców w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Naliczyliśmy 77 osoby; młodzież z parafii w Stargardzie (św. Józef), Pyrzycach, Szczecin Podjuchach, Szczecin Zdrojach, NSPJ w Szczecinie, Chociwla, Dobrzan i Brojc. Towarzyszyło im dziesięciu kapłanów Chrystusowców i cztery Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

W programie tradycyjnie codzienne Msze św. z homiliami (tym razem ks. Wojtka Kułacha ze Zdrojów i ks. Pawła Hałgasa z Chociwla), adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzona przez młodzież z Podjuch z ks. Piotrem Biberem), konferencja duszpasterza powołań, ks. Sebastiana, (tym razem o wartości człowieka i ocenianiu samego siebie w świetle Bożej nauki), droga krzyżowa w myśliborskiej kolegiacie (prowadzona przez ks. Romana Melnyka i młodzież z Pyrzyc), krąg biblijny (przygotowany przez ks. Dominika Bieńka z Dobrzan), okazja do spowiedzi z rachunkiem sumienia i modlitwą różańcową, (prowadzone przez ks. Krzysztofa Grabowskiego z Brojc). Przez cały czas towarzyszyła nam modlitwa Liturgią Godzin, a w sobotę też Godzinki, prowadzone przez ks. Krzysztofa de Bruijna ze Stargardu. Była też możliwość podjęcia Adopcji Dziecka Poczętego, którą zorganizował i poprowadził ks. Damian Jędrzejak z parafii NSPJ w Szczecinie – podjęło się jej ponad dwudziestu młodych ludzi. Były też gry i zabawy integracyjne, prowadzone przez s. Angelikę Mrówkę MChr, referentkę powołań. Serdecznie dziękujemy wspaniałej Młodzieży, Duszpasterzom i Siostrom za obecność, modlitwę i zaangażowanie! Dziękuję ks. Romanowi za niezawodną organizację całości!

Dziękuję też przedstawicielom młodzieży z Dobrzan i Szczecina, którzy pojechali z ks. Dominikiem Bieńkiem do Niemiec na SFM Emaus w Haus Concordia w dniach 1-3 marca, a także tym, którzy powiedzieli w Myśliborzu swoje świadectwo (Maciek i Mikołaj) z tego wyjazdu, gdzie poznali niemiecką młodzież polonijną SFM, nawiązali nowe znajomości i przeżyli wielką przygodę duchową. Serdeczne Bóg zapłać, także dla ks. Dominika za organizację wyprawy! Już w kwietniu kolejny wyjazd polskiej młodzieży na SFM Emaus do Concordii.

W tym roku zapraszamy młodzież jeszcze na kolejne SFM Góra Tabor do Chociwla, 11 maja, a potem już na FINAŁ spotkań SFM Góra Tabor w MÓRKOWIE w dniach 24-28 czerwca, do którego zostało już tylko ok. 100 dni! Już dziś zapowiadamy wiele atrakcji: ciekawe spotkania, bardzo dobry koncert, pielgrzymkę, kilka warsztatów na ciekawe tematy, trwających przez cały czas wydarzenia, stałą adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy, wieczorne muzyczne uwielbienie, pracę w grupach, dużo więcej czasu na wieczorną integrację w strefie chillout, a przede wszystkim atmosferę dobrą do wzrastania w wierze wśród młodych ludzi myślących podobnie! Już dziś zaplanuj sobie pierwszy tydzień wakacji i porozmawiaj o wyjeździe ze swoim Duszpasterzem młodzieży!