Młodzież SFM Góra Tabor na SFM Emaus w Concordii

24 kwietnia 2024

W dniach 19-21 kwietnia, w 105. spotkaniu SFM Emaus w Haus Concordia uczestniczyli wolontariusze i młodzież SFM Góry Tabor. Pojechaliśmy dwoma samochodami w 10 osób: młodzież z Pyrzyc, Dobrzan, Stargardu, Chociwla i Szczecina NSPJ, a także s. Maria Damrath MChr z Poznania. Na miejscu spotkaliśmy ks. Adriana Szafranka z parafii p. w. Najświętszej Bogarodzicy Maryi z Poznania wraz z sześcioma przedstawicielami młodzieży parafialnej, który głosił homilie i konferencje podczas weekendu. Nie zabrakło polonijnej młodzieży z naszych niemieckich parafii – co łącznie dało ponad 100 uczestników spotkania, w tym 5 księży (ks. Adrian z Poznania, ks. Sebastian, duszpasterz powołań, ks. Przemek Marek SChr z PMK Kolonia, ks. Sylwester Marzec SChr z PMK Leverkusen i oczywiście ks. Bogdan Renusz SChr, prowincjał niemiecki) oraz dwie Siostry Misjonarki (poza s. Marią była tradycyjnie także s. Kasia Orzechowska MChr z Prowicjalatu w Bochum).

Przeżyliśmy wspaniały formacyjny czas, pełen modlitwy i rekreacji w gronie przyjaciół. Były wspólnotowe Eucharystie, poruszające adoracje nocne i uwielbienia, mocne świadectwa młodych ludzi (także z SFM Góra Tabor), krąg biblijny, tańce, sport i dużo czasu na rozmowy. Podczas spotkania przeżywaliśmy Niedzielę Dobrego Pasterza, wchodząc w szczególny czas modlitw o powołania i za powołanych. Duszpasterz powołań, ks. Sebastian, przewodniczył niedzielnej liturgii i nabożeństwu na rozesłanie. Zaprosił też naszych polonijnych przyjaciół na finał SFM Góry Tabor w Mórkowie w dniach 24-28 czerwca oraz zachęcił do wyjazdów na spotkania SFM Kana do Francji. Jest zainteresowanie, grupa chętnych już się organizuje. Bardzo cieszymy się z tej SFM-owej wymiany i poznawania siebie nawzajem. To już drugi wyjazd polskiej młodzieży do Niemiec w tym roku i nie ostatni. Niech Bóg błogosławi temu dziełu!

Serdecznie podziękowania dla ks. Bogdana Renusza SChr za umożliwienie tego wyjazdu i pobytu, a także dla s. Kasi z Bochum za wiadomo co i wiele więcej :).