Modlitwa za powołanych na Jasnogórskim Czuwaniu 2022

26 października 2022

Jasnogórskie Czuwanie w intencji Polonii i ich duszpasterzy za nami. W nocy z 21/22 października po raz 37. spotkaliśmy się w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, aby wspólnie powierzać Bogu nasze sprawy. Relację z wydarzeń tej nocy można przeczytać i galerię zdjęć obejrzeć na stronach internetowych Chrystusowców i Seminarium Duchownego. Szczególnie trzeba podkreślić szturm powołaniowy, który w tym roku przypuściliśmy do nieba za pośrednictwem naszej Kochanej Mamy, Pani Jasnogórskiej. Najpierw poprzez modlitwę różańcową o powołania i za powołanych, a potem podczas tradycyjnego nabożeństwa po Apelu Jasnogórskim, które przygotował i prowadził duszpasterz powołań z klerykami naszego seminarium:

Nasza dzisiejsza modlitwa jest bardzo konkretna. Prosimy w intencji powołanych. Każdy z nas ma swoje powołanie, swoją drogę do szczęścia i świętości, którą podarował mu i proponuje Bóg. Prosimy za powołanych, by powołanie podjęli, czyniąc ten świat lepszym, niosąc dobro, do którego wezwał ich Twój Syn. Niech rozeznają i niech nie zabraknie im odwagi. Modlimy się za naszych parafian, tych zaangażowanych i obojętnych, za ich rodziny, za ich duszpasterzy, za wszystkich naszych współbraci, za Siostry Misjonarki, za postulantki i nowicjuszki, za naszych diakonów i kleryków. Z całą mocą prosimy za powołanych, którzy jeszcze nie podjęli decyzji. Jest ich tylu, ilu potrzeba. Tylu, ilu Chrystus pragnie mieć w swojej służbie. Tak wielu chrystusowców sercem. Tak wiele misjonarek sercem. Prosimy o odwagę dla nich. Za pośrednictwem Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda i Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego wołamy: Pod Twoją obronę…

Tak modliliśmy się w Częstochowie, dziękując też za 90 lat istnienia Towarzystwa Chrystusowego. Pragniemy wymodlić nam nowe powołania i nie ustajemy w nadziei. Wierzymy, że Matka Najświętsza nam w tym pomoże.