O powołaniu z polonijną młodzieżą SFM EMAUS w Haus Concordia (Niemcy)

27 września 2022

W weekend 16-18 września wspaniała młodzież ze wspólnoty SFM Emaus spotkała się w ośrodku polonijnym Concordia w Niemczech (Zagłębie Ruhry). Przyjeżdżają tam co około 6 tygodni, na Boże formowanie, zaczerpnięcie Bożego powietrza. Zwykle grupa liczy ok. 70 młodych ludzi w wieku od 14-30 lat. Tak było też tym razem.

Konferencje i homilie głosił nowy duszpasterz powołań naszego Zgromadzenia. Tematem spotkania było rozeznawanie drogi życiowej, a mottem słowa z Listu do Efezjan „abyście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania” (Ef 1,10). Gościem specjalnym był Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego, ks. Krzysztof Olejnik SChr, który przewodniczył niedzielnej Mszy św. i powiedział słowo.

Młodzież jest niezwykle rozmodlona i świadoma tego, po co tam przyjeżdża. Dużo czasu spędzają w kaplicy, adorują Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, śpiewają i modlą się podczas wieczorny i nocnych uwielbień. Konferencje też odbywały się w kaplicy i dotyczyły rozeznawania powołania oraz szukania słowa Boga w dzisiejszym świecie, szczególnie w konktekście współczesnych kodeksów moralnych i systemów wartości, które mocno odbiegają od nauki Ewangelii. Młodzież w Niemczech bardzo mocno to odczuwa, żyjąc przecież na co dzień w społeczeństwie bardzo pogubionym. Tym bardziej robi wrażenie fakt, że są tak blisko Chrystusa – jak prawdziwi uczniowie z Emaus. Wielkie w tym zasługi ks. Prowicjała Bogdana Renusza SChr, który od 15 lat prowadzi i organizuje spotkania wspólnoty SFM Emaus.

Dziękuję młodzieży! Jeszcze się tam nie raz spotkamy. Pozdrawiam serdecznie z modlitwą,
ks. Sebastian.

Galeria zdjęć

Więcej informacji o Haus Concordia
Informacje o SFM Emaus