Radio BOBOLA o rozmowach z kandydatami do Towarzystwa Chrystusowego

11 kwietnia 2024

Coraz szerzej dociera informacja o rozmowach dla kandydatów do naszego Zgromadzenia. Zapraszamy do posłuchania rozmowy pt. „Żeby być księdzem, trzeba być człowiekiem”, na falach Radia BOBOLA LONDYN, docierającego do polskich emigrantów w Anglii, którą prowadzi red. Paulina Kuprowska z duszpasterzem powołań Towarzystwa Chrystusowego, ks. Sebastianem.

„Kościół i wierni nieustannie modlą się o powołania kapłańskie, a Polacy na emigracji, szczególnie proszą w modlitwie o polskich kapłanów na obczyźnie. Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej wychodzi temu naprzeciw i zaprasza na rozmowy z kandydatami do kapłaństwa w Poznaniu, 2 lipca i 6 sierpnia 2024. Jak mówi nasz gość „Nie ma kryzysu powołań, tylko powołanym trzeba towarzyszyć”.

Radio BOBOLA to projekt oddolny, tworzony przez ludzi dla ludzi. Zajmuje się upowszechnianiem wartości chrześcijańskich, a także tworzeniem i promowaniem treści patriotycznych i pomocnych w rozwoju społecznym i intelektualnym Polonii angielskiej. Wolontariusze radia pracują na rzecz wzajemnego poszanowania i zbliżania do siebie ludzi w multikulturowych środowiskach, w których przyszło im żyć. Wierzą, że taka otwartość w połączeniu z zachowaniem polskiej tożsamości ubogaca Polaków na Wyspach i ich otoczenie. W działaniach ukierunkowanych na umacnianie patriotyzmu, kierują się jasną świadomością tego, że wartości chrześcijańskie, wiara katolicka nie są dodatkiem do polskości, ale stanowią jej istotę. Radio działa od 2016 roku, dziennikarze pełnią też rolę korespondentów z Wielkiej Brytanii dla katolickich mediów w Polsce i na świecie, m.in. współpracując z Radiem Watykańskim. Dziękujemy i wspieramy! Niech Pan Bóg błogosławi temu dziełu!