Rekolekcje dla mężczyzn w Bochum

15 listopada 2023

To już drugie rekolekcje dla mężczyzn w Bochum, które Duszpasterz powołań poprowadził w Domu Prowincjalnym Towarzystwa Chrystusowego w Bochum. Pierwsze były w lutym tego roku i zgromadziły 11 uczestników z parafii prowadzonych przez Księży Chrystusowców. Tym razem, w dniach 10-12 listopada, przyjechało 13 uczestników z Polskich Misji Katolickich w Mönchengladbach i Krefeld, Emmerich i Kevelaer (Kleve), Leverkusen, Kolonii, Aachen i Dusseldorfu.

Przez trzy dni modliliśmy się razem, adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, integrowaliśmy się, bardzo dużo rozmawialiśmy, a duszpasterz powołań prowadził konferencje na temat skutecznych narzędzi rozwoju duchowego dla współczesnego faceta, a szczególnie rozeznawania duchów jako drogi do poznania siebie i odpowiedzi na Boże wezwanie. Całość w dobrej, braterskiej atmosferze, wsparci wspaniałymi posiłkami, przygotowywanymi przez s. Kasię, Misjonarkę Chrystusa Króla dla Polonii, której bardzo serdecznie dziękujemy! Bardzo dziękujemy też ks. Bogdanowi Renuszowi SChr, gospodarzowi Domu Prowincjalnego za zaproszenie i organizację rekolekcji. Serdeczne podziękowania dla Księży Chrystusowców, którzy zachęcili i wsparli młodych ludzi w decyzji przyjazdu do Bochum – szczególnie dla ks. Edmunda Druza, ks. Sylwestra Marca, ks. Marcina Dereszkiewicza, ks. Łukasza Kuczyńskiego, ks. Przemka Marka i ks. Sebastiana Sosnowskiego. Następne spotkanie w Bochum planowane jest na luty 2024 r.

Rekolekcje dla mężczyzn w Bochum wpisują się w wieloletnią tradycję takich spotkań, które duszpasterze powołań organizowali przed laty m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Schönstatt. Nabierają też swoistej tożsamości i wydają pierwsze owoce: w listopadowym spotkaniu uczestniczyło czterech młodych ludzi z lutowych rekolekcji. Natomiast jeden z lutowych rekolektantów, Leon Polok z PMK Kolonia, jest obecnie nowicjuszem Towarzystwa Chrystusowego i przebywa w Nowicjacie w Mórkowie.