Ruszył MARATON POWOŁANIOWY!

27 września 2022

W dniach 24-25 września w parafii św. Józefa w Stargardzie rozpoczął się MARATON POWOŁANIOWY, który odbywa się w polskich i zagranicznych parafiach Chrystusowców. Będzie trwał nieprzerwanie do lata 2023 roku, czyli do rozmów wstępnych dla kandydatów do Towarzystwa Chrystusowego.

Maraton polega na serii spotkań duszpasterza powołań z młodzieżą i parafianami z kolejnych parafii, prowadzonych przez naszych współbraci. W tygodniu odbywają się spotkania z grupami duszpasterstwa młodzieży oraz służbą liturgiczną, a w niedzielę podczas każdej Mszy św. duszpasterz modli się i wzywa do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z tej konkretnej wspólnoty, głosząc też słowo Boże. Tak było w Stargardzie, gdzie w sobotę odbyły się spotkania z lektorami i ceremoniarzami LSO oraz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, a w niedzielę modliliśmy się o powołania podczas każdej Mszy św.

Tematem maratonowych homilii jest współczesny kontekst powołania, aby młodzi i starsi, którzy usłyszeli w sercu głos Bożego wezwania, wiedzieli czym jest nadzieja ich powołania – czyli mieli świadomość, do jakiego zadania we współczesnym świecie zostali wybrani.

Podczas tych wydarzeń można osobiście spotkać się z duszpasterzem powołań, nawiązać kontakt, porozmawiać, umówić się na następne spotkania i zapisać się na zbliżające się wydarzenia: Warsztaty liturgiczne w Mórkowie i Adwentowe Dni Rozeznawania w Poznaniu.

Galeria zdjęć z niedzielnej Eucharystii w intencji powołań w parafii św. Józefa w Stargardzie

Galeria zdjęć z sobotnich spotkań w parafii św. Józefa w Stargardzie

MIEJSCA I DATY KOLEJNYCH ETAPÓW MARATONU POWOŁANIOWEGO

24-25 września – STARGARD (parafia św. Józefa)
25-29 września – DOBRZANY
30 września do 7 października – PYRZYCE
16-19 października – SZCZECIN NSPJ (rekolekcje akademickie)
21/22 października – JASNA GÓRA (Czuwanie w intencji Polonii)
22-24 października – WŁADYSŁAWOWO
28-30 października – POZNAŃ UMULTOWO
4-6 listopada – BOCHUM, NIEMCY
11-13 listopada – MÓRKOWO (Warsztaty liturgiczne dla LSO)
18-20 listopada – GOLENIÓW
9-11 grudnia – POZNAŃ (Adwentowe Dni Rozeznawania)
19 grudnia – 3 stycznia 2023 AULNAY-SOUS-BOIS/PARYŻ, FRANCJA

Lista będzie uaktualniania na stronie głównej Duszpasterstwa powołań.