Warsztaty liturgiczne LSO w Poznaniu! :)

13 listopada 2022

W dniach 11-13 listopada w Domu Głównym w Poznaniu – zupełnie nie przeszkadzając toczącym się właśnie obradom Kapituły Generalnej Nadzwyczajnej Towarzystwa Chrystusowego – odbyły się Warsztaty liturgiczne dla członków Liturgicznej Służby Ołtarza z naszych parafii. Na trzydniowe spotkanie przyjechało 22 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w wieku od 14-19 lat, z parafii p.w. św. Jadwigi Wawelskiej z Poznania Umultowa, św. Józefa w Stargardzie oraz Wniebowzięcia NMP z Władysławowa. Wspólnie modliliśmy się, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament, doskonaliliśmy wiedzę i umiejętności liturgiczne oraz aktywnie wypoczywaliśmy.

Sesje warsztatowe prowadzili ks. Michał Armatys SChr z parafii Chrystusa Króla ze Stargardu (trzy sesje na temat duchowego przeżywania Mszy św., sakramentologii Eucharystii oraz aktywnego uczestnictwa w Mszy św.) oraz ks. Michał Kłos SChr z Umultowa – szkolenie z Mszału Rzymskiego i zajęcia praktyczne. Poza tym, odwiedziliśmy kręgielnię, gdzie zjedliśmy pizzę na obiad, zorganizowaliśmy ognisko, a podczas spotkań wieczornych oglądaliśmy film i graliśmy w gry integracyjne. Niepostrzeżenie, podczas codziennych homilii, duszpasterz powołań przeprowadził też mini-rekolekcje na temat codziennej postawy ministranta jako świadka wiary, który służy Żywemu Boga. Ogólnie uczestnicy wyglądali na zadowolonych :). Zapowiedzieli już udział w kolejnych warsztatach. Wspólnie ustaliliśmy, że następne warsztaty będą jeszcze bardziej warsztatowe, żebyśmy więcej szlifowali różne umiejętności.

Bardzo dziękuję Uczestnikom, Księżom Prowadzącym zajęcia, a także Duszpasterzom LSO, którzy przywieźli swoich podopiecznych i byli z nami przed te dni: ks. Mieczysławowi Duszy SChr i ks. Robertowi Dominie SChr, (a organizował chłopaków też ks. Robert Ozimkiewicz SChr). Dziękuję Ks. Proboszczom, że swoich Wikarych wypuścili na weekend :). Podziękowania też dla ks. Mateusza Sochy SChr, który bardzo serdecznie nas podjął i pomógł w organizacji. Wspaniałą robotę organizacyjną u podstaw wykonali przez te dni trzej klerycy naszego seminarium: Bartek Zaryczny, Grzegorz Grabowski i Krystian Smykla. Brawo i Bogu niech będą za Was dzięki! Następne tego rodzaju wydarzenie, organizowane przez duszpasterstwo powołań to Adwentowe Rozeznawanie Drogi Życiowej dla Mężczyzn w dniach 9-11 grudnia.