Wolontariusze Góry Tabor spotkali się w Poznaniu!

6 lutego 2023

W dniach 3-5 lutego w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu zebrali się Wolontariusze Góry Tabor – corocznego spotkania młodzieży Chrystusa, które od niemal 20 lat organizowane jest przez Księży Chrystusowców w pierwszych dniach wakacji. W ostatnich latach odbywa się ono na terenie Nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego w Mórkowie koło Leszna i przyjeżdża tam w czerwcu ok. 150-200 uczestników z wielu parafii prowadzonych przez Księży Chrystusowców. To młodzież z ostatnich klas szkoły podstawowej, ze szkół średnich, kandydaci do bierzmowania, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza i wielu innych grup. Wspólnie się modlą, integrują, formują duchowo i radośnie spędzają czas w dobrej, Bożej wspólnocie. Aby wszystko przebiegało dobrze, potrzeba dobrej ekipy Wolontariuszy i taką grupę właśnie zebraliśmy! Spotkanie w Poznaniu było pierwszym etapem przygotowań do zaplanowanej w dniach 26-30 czerwca 2023 r. w Mórkowie, jubileuszowej 20-tej Góry Tabor. Będzie wiele zmian, odnowienie formuły, ciekawi goście, pielgrzymka w dobrym towarzystwie, Eucharystie i muzyczne uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dobry koncert, wiele niespodzianek i atrakcji.

Wolontariusze przygotowują się do tej wakacyjnej akcji nie tylko organizacyjnie, ale też duchowo. Podczas weekendu w Poznaniu odbywaliśmy mini-rekolekcje i warsztat na temat miejsca wierzących młodych ludzi w Kościele i współczesnym świecie (na zlecenie polonijnych mediów, w których wkrótce ukaże się cykl artykułów, zredagowanych z naszych dyskusji). Warsztat i całe spotkanie prowadził Duszpasterz Powołań, odpowiedzialny za organizację Góry Tabor, a uczestniczyli w nim doświadczeni wolontariusze ze Stargardu i Szczecina oraz młodzi z naszych parafii w Pyrzycach i Chociwlu. (Do tej grupy doliczamy też nieobecnych w weekend wolontariuszy z Dobrzan i Chociwla). Nasza ekipa to prawdziwe perełki duszpasterstwa: członkowie LSO i schól parafialnych, którzy mają wiele ważnych i sensownych rzeczy do powiedzenie na temat świadczenia o Bogu i relacji młodych z Kościołem. Podczas tych kilku dni dali wspaniałe świadectwo dobrej, zdrowej wiary, uczestnicząc też w niektórych punktach programu modlitewnego Domu Głównego i Seminarium – np. prowadząc śpiew podczas niedzielnej Eucharystii. W sobotę była też z nami s. Angelika Mrówka, Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, referentka powołań, która należy do ekipy organizującej wydarzenie i wraz z Siostrami będzie w czerwcu w Mórkowie. Bardzo cieszymy się z tego spotkania i tej współpracy!

Już wkrótce więcej informacji na temat tegorocznej, jubileuszowej Góry Tabor. Dziś możemy zdradzić, że wydarzenie będzie swoistym podsumowaniem całorocznych Spotkań Formacyjnych Młodych (SFM), które odbywają z inicjatywy Księży Chrystusowców cyklicznie od kilku miesięcy w Polsce (SFM Góra Tabor) i Francji (SFM Kana), a od 15 lat w Niemczech (SFM Emaus)! Będzie więc międzynarodowo i wspólnotowo. Uhonorujemy też twórców i organizatorów Góry Tabor z ostatnich 20 lat. Serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę!