Wspólna Msza św. na Zimowiskach Chrystusowców!

19 lutego 2023
W czwartek, 16 lutego, w kościele w Stasikówce koło Poronina spotkały się na wspólnej Eucharystii cztery grupy młodzieży i dzieci z parafii Chrystusowców, które w tych dniach przebywały na zimowiskach narciarskich w Tatrach: z Goleniowa, Pyrzyc, Stargardu (parafia św. Józefa) i NSPJ w Szczecinie. Na pomysł wpadli i inicjatywę zrealizowali duszpasterze młodzieży z naszych parafii, księża wikarzy z Pomorza Zachodniego.
W kościele w Poroninie spotkało się około 200 osób, a przy ołtarzu stanęło ośmiu księży, w tym siedmiu opiekunów grup, którym należy się serdeczne podziękowanie: ks. Maciej Onaszkiewicz, ks. Dariusz Pazdan, ks. Damian Jędrzejak, ks. Roman Melnyk, ks. Maksymilian Ślusarczyk, ks. Mieczysław Dusza, ks. Przemysław Syguła. Każda z grup miała swoje zadanie: Pyrzyce – śpiew (schola), Stargard – LSO, Szczecin i Goleniów – liturgia słowa. Homilię do młodzieży wygłosił główny celebrans, duszpasterz powołań.
Wspólna Eucharystia w Tatrach to wydarzenie absolutnie historyczne. Żartowaliśmy, że od 90 lat czegoś takiego w Towarzystwie Chrystusowym nie widziano. Wobec tego powinno rozpocząć nową tradycję, nie tylko zimową, ale też wakacyjną. Tak też zrobimy, z Bożą pomocą.