Za nami Wielkopostne Dni Rozeznawania w Poznaniu

4 marca 2024

W dniach 1-3 marca w Poznaniu odbyły się kolejne Wielkopostne rekolekcje dla mężczyzn. Do Domu Głównego przyjechało 19 uczestników z kraju i zagranicy – ze Stargardu, Pyrzyc, Chociwla, Sarbii, Umultowa, Poznania, Kęt k. Bielsko-Białej oraz z Białorusi i Francji. Młodzież osobiście przywieźli i w rekolekcjach uczestniczyli także dwaj duszpasterze: ks. Mieczysław Dusza SChr ze Stargardu parafia św. Józefa oraz ks. Maksymilian Ślusarczyk SChr z Polskiej Misji Katolickiej Aulnay-sous-Bois pod Paryżem. Bardzo dziękuję Wszystkim za obecność i zaangażowanie. Także Księżom Proboszczom i duszpasterzom młodzieży, którzy zachęcili młodych do przyjazdu do Poznania.

Trzy dni upłynęły nam na budowaniu wspólnoty, modlitwie, formacji i nauce rozeznawania (konferencje o narzędziach rozeznawania, lękach powołaniowych i mężczyźnie w świecie gender). Byliśmy też w kinie na filmie „Tylko powiedz każdemu” (opowieść o dobrym kapłanie), a także przeżyliśmy wieczorną Drogę Krzyżową w ogrodzie Domu Głównego i nocną Adorację Najświętszego Sakramentu. W niedzielę uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii z wprowadzeniem w posługę akolitatu kleryków Seminarium Towarzystwa Chrystusowego.

Wielkopostne Dni Rozeznawania (i Adwentowe) mają wieloletnią tradycję w Towarzystwie Chrystusowym, są świetną okazją do poznania Zgromadzenia, poznania siebie i swoich pragnień, rozeznania woli Bożej oraz zawiązania przyjaźni na całe życie. Drugi rok organizuje je ks. Sebastian, duszpasterz powołań, wprowadzając formułę uczenia się narzędzi rozeznawania drogi życiowej. Oprócz tej formy spotkań rekolekcyjnych w Poznaniu, podobne rekolekcje odbywają się w innych parafiach polskich i zagranicznych (w Niemczech i Francji). Najbliższe w parafii św. Jadwigi Królowej w Poznaniu-Umultowie w dniach 11-13 marca, (w formule trzech wieczorów, dla studiujących i pracujących). Można też skorzystać z indywidualnych rekolekcji rozeznawania drogi życiowej w Poznaniu, w dogodnym terminie – kontakt z Duszpasterzem powołań www.powolania.chrystusowcy.pl/kontakt

Znamy już też terminy rozmów z kandydatami do Nowicjatu Towarzystwa Chrystusowego. Odbędą się one w Poznaniu 2 lipca i 6 sierpnia 2024 r.