2020.03.06-08 – Oddaj głos Bogu

8 marca 2020

Dobiegło końca wielkopostne skupienie dla młodzieży męskiej w Poznaniu. Te niezwykłe rekolekcje rozpoczęły się wieczorem w pierwszy piątek marca, wieczorem. Po kolacji miała miejsce droga krzyżowa w parku przy Domu Głównym. Dzień zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której można było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. To ważne, aby skupienie przeżywać w pełniej łączności z Bogiem. Po błogosławieństwie była okazja do przyjęcia Komunii św.

W sobotę uczestnicy wysłuchali konferencji poświęconych cnocie milczenia. Po południu wszyscy odwiedzili katedrę, farę oraz kościoły znajdujące się na szlaku eucharystycznym miasta Poznania. Świętowanie niedzieli rozpoczęło się Nieszporami odprawionymi wraz z całą wspólnotą domową i seminaryjną. O 21.00 miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ostatnim dniem skupienia była niedziela. Pierwszym punktem dnia była Jutrznia w kaplicy seminaryjnej. Po śniadaniu odbyła się ostatnia konferencja. Mszy św. O godzinie 10.30 przewodniczył i homilię wygłosił refren powołań ks. Mateusz Socha SChr. Uczestnicy skupienia przygotowali liturgię słowa. Po obiedzie wszyscy ruszyli w drogę powrotną do swoich domów.

Niech Dobry Bóg w każdym młodym mężczyźnie pomnaża owoce tego czasu skupienia!